Google do przodu

Firma Google opublikowała wyniki finansowe za ostatni kwartał 2008 roku. Okazuje się, że nie jest najgorzej, przynajmniej w porównaniu z Yahoo! i Microsoftem – donosi Gazeta Wyborcza.

Wszystko dzięki dobrej sprzedaży ogłoszeń w okresie przedświątecznym: wzrost o 18% w stosunku do poprzedniego kwartału, sprzedaż osiągnęła wartość 5,7 mld dolarów. Gorzej przedstawia się sytuacja z zyskami: spadek o 68% w stosunku do ostatniego kwartału roku ubiegłego. Pocieszeniem może być fakt, że wyniki były i tak lepsze od prognoz analityków.

W tym samym czasie Microsoft ogłosił jedne ze słabszych wyników finansowych redukując jednocześnie zatrudnienie o 5 tys. pracowników. Natomiast Yahoo! zmniejszył zatrudnienie o 1500 osób. Seagate oraz AMD postanowiły natomiast obniżyć pensje pracowników, żeby tylko nie dopuścić do sytuacji w jakiej stanęły Microsoft i Yahoo!.

Należy dodać, że w ciągu ostatniego miesiąca Google zwolniło 100 osób. Tyle samo wyniosła liczba zatrudnionych przez ostatni kwartał.

http://wyborcza.pl/1,82244,6197548,Google_na_plusie__konkurenci_leca_w_dol.html

Wpisy promowane

  • Firma graficzna w Krakowie
    Grafiki w mediach społecznościowych, prezentacje, filmy, ulotki, broszury, plakaty i etykiety – każdy projekt, duży czy mały, zasługuje na uwagę ...
  • Jak świadomie kreować swój wizerunek w biznesie?
    Umiejętność kreowania pozytywnego wizerunku i autoprezentacja to wiedza, która pozwoli Ci osiągnąć cele zawodowe, wzmocnić pozycję oraz zbudować karierę. Jak ...

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry