Google do przodu

Firma Google opublikowała wyniki finansowe za ostatni kwartał 2008 roku. Okazuje się, że nie jest najgorzej, przynajmniej w porównaniu z Yahoo! i Microsoftem – donosi Gazeta Wyborcza.

Wszystko dzięki dobrej sprzedaży ogłoszeń w okresie przedświątecznym: wzrost o 18% w stosunku do poprzedniego kwartału, sprzedaż osiągnęła wartość 5,7 mld dolarów. Gorzej przedstawia się sytuacja z zyskami: spadek o 68% w stosunku do ostatniego kwartału roku ubiegłego. Pocieszeniem może być fakt, że wyniki były i tak lepsze od prognoz analityków.

W tym samym czasie Microsoft ogłosił jedne ze słabszych wyników finansowych redukując jednocześnie zatrudnienie o 5 tys. pracowników. Natomiast Yahoo! zmniejszył zatrudnienie o 1500 osób. Seagate oraz AMD postanowiły natomiast obniżyć pensje pracowników, żeby tylko nie dopuścić do sytuacji w jakiej stanęły Microsoft i Yahoo!.

Należy dodać, że w ciągu ostatniego miesiąca Google zwolniło 100 osób. Tyle samo wyniosła liczba zatrudnionych przez ostatni kwartał.

http://wyborcza.pl/1,82244,6197548,Google_na_plusie__konkurenci_leca_w_dol.html

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry