Google do przodu

Opublikowano: 26 stycznia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , ,

Firma Google opublikowała wyniki finansowe za ostatni kwartał 2008 roku. Okazuje się, że nie jest najgorzej, przynajmniej w porównaniu z Yahoo! i Microsoftem – donosi Gazeta Wyborcza.

Wszystko dzięki dobrej sprzedaży ogłoszeń w okresie przedświątecznym: wzrost o 18% w stosunku do poprzedniego kwartału, sprzedaż osiągnęła wartość 5,7 mld dolarów. Gorzej przedstawia się sytuacja z zyskami: spadek o 68% w stosunku do ostatniego kwartału roku ubiegłego. Pocieszeniem może być fakt, że wyniki były i tak lepsze od prognoz analityków.

W tym samym czasie Microsoft ogłosił jedne ze słabszych wyników finansowych redukując jednocześnie zatrudnienie o 5 tys. pracowników. Natomiast Yahoo! zmniejszył zatrudnienie o 1500 osób. Seagate oraz AMD postanowiły natomiast obniżyć pensje pracowników, żeby tylko nie dopuścić do sytuacji w jakiej stanęły Microsoft i Yahoo!.

Należy dodać, że w ciągu ostatniego miesiąca Google zwolniło 100 osób. Tyle samo wyniosła liczba zatrudnionych przez ostatni kwartał.

http://wyborcza.pl/1,82244,6197548,Google_na_plusie__konkurenci_leca_w_dol.html

Sylwester KozakGoogle do przodu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.