Google kupi Digga za 200 mln USD

Jak podaje TechCrunch negocjacje w sprawie przejęcia przez Google Digga są na finiszu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wyszukiwarkowy gigant zapłaci za witrynę social newsową 200 milionów dolarów.

Po raz pierwszy doniesienia o negocjacjach pojawiły się w marcu. Dyrektor generalny Digga Jay Adelson zaprzeczył wtedy tym informacjom. Przedstawiciele Google także schładzali nastroje. Rozmowy jednak trwały.

Źródła serwisu TechCrunch podały, że przez ostatnie sześć tygodni miał miejsce maraton negocjacyjny. Podpisano list intencyjny w sprawie przejęcia. Kwotę transakcji ustalano na około 200 milionów dolarów. Zdaniem informatorów amerykańskiego serwisu ostateczna umowa zostanie podpisana za kilka tygodni.

Problemem Digga jest trzyletnia umowa reklamowa z Microsoftem, która stanowi główne źródło dochodów witryny. W razie gdyby Google przejęło serwis układ z producentem Windowsów wygaśnie. Firma z Mountain View najwyraźniej się jednak tym nie przejmuje.

Digg to obecnie najpopularniejsza witryna social newsowa na świecie. Poważnym konkurentem jest serwis Propeller, który ostatnio zyskał nowy layout. Blogerzy skrytykowali zmiany uznając, że zmniejszyły one użyteczność i przejrzystość strony.

W Diggu widać na pierwszy rzut oka 16 linków, w Reddicie 13. Propeller prezentuje raptem 1,5 wpisu – stwierdził jeden z redaktorów Mashable.

Źródło: TechCrunch/Mashable

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top