Interia liderem wzrostów

Opublikowano: 24 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Opublikowane przez instytut badawczy SMG/KRC, grudniowe wyniki badania popularności witryn internetowych NetTrack wskazują, iż w 2002 r. liderem przyrostu oglądalności wśród krajowych portali była INTERIA.PL.

Portal ten na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zanotował największy względny przyrost deklarujących odwiedzanie go we wszystkich badanych kategoriach – kiedykolwiek (o 23,8%), w ciągu miesiąca (o 26,8%), w ciągu tygodnia (o 38,5%) i najczęściej (o 50%). Rozkład wzrostów odnotowanych w poszczególnych kategoriach świadczy też o zwiększaniu się liczby lojalnych, regularnych użytkowników portalu. Także w najlepiej oddającej zainteresowanie witrynami kategorii zasięgu miesięcznego INTERIA.PL zanotowała najwyższy, wynoszący 8,6 punktu procentowego (z 32,3% do 40,9%), bezwzględny przyrost zasięgu wśród portali.

Interia liderem wzrostów 1

Dane SMG/KRC o wzroście popularności INTERIA.PL są zgodne z wewnętrznym pomiarem oglądalności portalu i zewnętrznym audytem ruchu w jego obrębie. W ciągu minionego roku liczba użytkowników odwiedzających portal w ciągu miesiąca wzrosła o 203%. Według pomiaru dokonywanego niezależnym systemem trackingowym Gemius w grudniu 2002 r. portal odwiedziło 4 mln 600 tys. unikalnych użytkowników.

http://www.interia.pl

Sylwester KozakInteria liderem wzrostów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.