Kolporter.pl – zakupy online przez komórkę

Zakupy internetowe bezpośrednio przez telefon komórkowy zaproponował swoim użytkownikom sklep Kolporter.pl. Serwis umożliwia kupowanie w sieci książek, muzyki, filmów i gier bez konieczności uruchamiania komputera.

Wszystko dzięki nowej mobilnej wersji serwisu dostępnej pod adresem mobi.kolporter.pl, którą stworzono specjalnie dla użytkowników komórek umożliwiających surfowanie po sieci. – Wystarczy wpisać na klawiaturze telefonu mobi.kolporter.pl, a zakupy dokonane przez komórkę są realizowane tak samo jak  te zamawiane za pomocą komputera – mówi Robert Sołkiewicz, pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju eBiznesu Kolportera SA. – Klient umieszcza produkty w koszyku i płaci za nie gotówką przy odbiorze. Transakcje są automatycznie zapisywane na koncie klienta w naszym sklepie. Pełna integracja systemu umożliwia np. rozpoczęcie zakupów przy użyciu komórki, a zakończenie ich przy użyciu komputera i na odwrót – dodaje.

Strony mobilnego sklepu są wyposażone w intuicyjny system nawigacyjny. – Dla wygody użytkowników zostały zbudowane tak, aby czas potrzebny na ściągnięcie opisów każdego ze 180 tysięcy produktów dostępnych w sklepie i ich zdjęć był jak najkrótszy – mówi Piotr Karwatka, dyrektor technologii w firmie Divante, która stworzyła mobi.kolporter.pl.

Pomimo różnic w wyglądzie, wersja mobilna jest całkowicie zintegrowana z systemem internetowej księgarni kolporter.pl. Zastosowano tu także zaawansowany mechanizm wyszukiwawczy NetSprint eCommerce. Umożliwia on nie tylko pełno tekstowe wyszukiwanie haseł z użyciem fleksji języka polskiego czy stosowanie dowolnych parametrów filtrowania i sortowania wyników, ale także, dzięki mechanizmowi misspelingu, sugeruje użytkownikowi poprawne zadanie pytania. – To pierwsza w Polsce wyszukiwarka zaimplementowana u klienta, która umożliwia przeszukiwanie oferty eCommerce poprzez wiele kanałów dostępu. W tym przypadku jest to kanał mobilny i strona www – mówi Justyna Skorupska, dyrektor pionu rozwiązań korporacyjnych Netsprint.pl.

Uruchomienie mobilnej wersji sklepu kolporter.pl to zdaniem jego twórców kolejny krok w kierunku wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które pozwolą na zwiększenie wygody klientów. Budowa nowego kanału sprzedaży ma również zwiększyć dostępność serwisu, a przez to umożliwić dotarcie do nowych grup klientów. Sklep internetowy kolporter.pl jest własnością Kolportera SA, największego polskiego prywatnego dystrybutora prasy.

www.mobi.kolporter.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry