Microsoft i ComArch zacieśniają współpracę

Tomasz Bochenek, Dyrektor Generalny polskiego oddziału firmy Microsoft i prof. Janusz Filipiak, Prezes Zarządu ComArch S.A. zapowiedzieli znaczne poszerzenie zakresu współpracy pomiędzy firmami. Potwierdzeniem tego jest podpisanie zaawansowanej umowy Microsoft Premier Support, w ramach której Microsoft zobowiązuje się do świadczenia usług wsparcia technicznego i konsultingowych dla ComArch. Firma ComArch natomiast, dzięki tej pomocy pragnie zostać liderem w wykorzystywaniu najnowszych technologii informacyjnych Microsoft.

Współpraca między ComArch a Microsoft przynosi wymierne rezultaty już od dłuższego czasu, czego efektem jest szereg innowacyjnych produktów. Tak jest w przypadku platformy AURUM – rodziny wszechstronnych produktów wspierających e-commerce, która wykorzystuje technologię Microsoft SQL Server, czy też w przypadku nowego rozwiązania oferowanego przez ComArch w klasie Business-to-Business (b2b), które bazuje na Microsoft BizTalk Server.

Szczególnie warta podkreślenia jest także wieloletnia współpraca pomiędzy Microsoft, a spółką CDN należącą do Grupy ComArch. Na podstawie umowy SPLA (Service Provider Licence Agreement), już od ponad roku, ComArch oferuje usługi w modelu ASP działające na platformie Microsoft. W sytuacji, gdy większość firm konkurencyjnych porzuciła swe plany rozwoju tego typu usług – ComArch pozostaje niekwestionowanym liderem i stale umacnia swą pozycję. Świadczą o tym setki klientów, których księgi rachunkowe prowadzone są na oprogramowaniu CDN, wynajmowanym za pośrednictwem platformy Casper (www.casper.pl).

W ramach tej samej platformy, ComArch utworzył także dostęp do swojego flagowego produktu bilingowego o nazwie TYTAN, dzięki czemu mali i średni operatorzy telekomunikacyjni mogą korzystać z infrastruktury informatycznej poprzez Internet, która w normalnych warunkach jest bardzo droga. Wykorzystaniem oprogramowania w modelu ASP mogą być zainteresowane również większe firmy, tak jak ma to już miejsce w USA, czy w Europie Zachodniej ze względu na optymalizację całkowitego kosztu utrzymania (TCO) infrastruktury informatycznej.

Obecnie współpraca między ComArch a Microsoft wkracza w nową fazę dzięki wykorzystaniu w produktach firmy ComArch rozwiązań bazujących na strategii .NET. Microsoft .NET stanie się wkrótce technologią o tym samym statusie, co inne wykorzystywane dotychczas przez ComArch. Będą to zarówno rozwiązania lokalizowane dla klientów, a także usługi świadczone w modelu ASP, wykorzystujące aplikacje Microsoft SharePoint Server i Microsoft Exchange Server. Dla największych projektów, będą one zintegrowane z innymi serwerami pomocniczymi z rodziny Microsoft .NET, takimi jak: Microsoft Content Management Server 2001 czy Microsoft BizTalk Server 2000.

Kolejnym krokiem w rozwoju usług wykorzystujących technologię Microsoft jest podpisanie umowy HVMS (High Volume Messaging System) umożliwiającej hostowanie skrzynek pocztowych opartych na Microsoft Exchange Server. Na jej podstawie ComArch, w ramach projektu Casper, będzie masowo wynajmował skrzynki pocztowe
w pełnym przekroju funkcjonalności (od standardowej po obieg dokumentów i usługi konferencyjne). Oferta skierowana będzie do wszystkich, którzy zainteresowani są profesjonalnym systemem pocztowym. Dzięki „elastycznym i korzystnym” pakietom, cena standardowej skrzynki pocztowej nie będzie odbiegać od tych, świadczonych w oparciu o darmowe technologie.

Jeszcze w lipcu 2002 r. Casper zaoferuje nową rodzinę produktów wykorzystujących technologię Microsoft SharePoint Server. Usługi te pozwolą bez żadnych kosztów inwestycyjnych wprowadzić firmę do Internetu. Jest to niezastąpione narzędzie dla wszystkich tych, którzy potrzebują dostępu do swoich dokumentów z kilku miejsc. Każdy klient otrzyma w pełni skonfigurowany, bezpieczny portal/witrynę intranetową, do której jednym „kliknięciem” myszy będzie mógł przenieść dokumenty, które od tej pory będą dostępne dla jego pracowników. Jego pracownicy mogą szybko i efektywnie wyszukiwać, współdzielić i publikować informacje oraz dokumenty. Oferowane przez program listy dyskusyjne i tablice ogłoszeniowe dodatkowo przyśpieszą obieg informacji w firmie. Dzięki pełnej integracji z pakietem Microsoft Office wszyscy pracownicy, którzy używają komputera, będą mogli bez dodatkowych szkoleń rozpocząć pracę z usługami wykorzystującymi technologię Microsoft SharePoint.

http://www.microsoft.com/poland
http://www.comarch.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry