Microsoft i Yahoo! podpisały umowę o współpracy

Opublikowano: 30 lipca 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , ,

Podpisana na dziesięć lat umowa przewiduje zainstalowanie w serwisie Yahoo! wyszukiwarki Bing, zaprojektowanej przez Microsoft. W zamian Yahoo! ma mieć wyłączność na sprzedaż reklam przy wynikach wyszukiwania zarówno w swoich projektach, jak również w serwisach Microsoftu – dowiedziała się Gazeta Wyborcza.

W ramach porozumienia Microsoft ma przez okres najbliższych pięciu lat wypłacać Yahoo! 88 proc. wpływów z reklam w wyszukiwarkach, natomiast zyski z reklam banerowych będą rozliczane oddzielnie. Dodatkowo gigant z Redmont ma zapewnić Yahoo! w półtora roku określony zysk za jeden wynik wyszukiwania. Yahoo! planuje dzięki podpisanej umowie osiągnąć zysk rzędu 500 mln dolarów, a roczne oszczędności z tego tytułu to 200 mln dolarów.

Obie firmy w oficjalnym oświadczeniu sugerują, że ich współpraca na rynku reklamy internetowej przyczyni się do wzrostu konkurencyjności i osłabieniu Google, który obecnie posiada ponad 70-procentowy udział w rynku wyszukiwarek.

http://wyborcza.pl/1,75248,6870763,Microsoft_i_Yahoo____koniec_sagi__umowa_zawarta_.html

Sylwester KozakMicrosoft i Yahoo! podpisały umowę o współpracy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.