Microsoft i Yahoo! podpisały umowę o współpracy

Podpisana na dziesięć lat umowa przewiduje zainstalowanie w serwisie Yahoo! wyszukiwarki Bing, zaprojektowanej przez Microsoft. W zamian Yahoo! ma mieć wyłączność na sprzedaż reklam przy wynikach wyszukiwania zarówno w swoich projektach, jak również w serwisach Microsoftu – dowiedziała się Gazeta Wyborcza.

W ramach porozumienia Microsoft ma przez okres najbliższych pięciu lat wypłacać Yahoo! 88 proc. wpływów z reklam w wyszukiwarkach, natomiast zyski z reklam banerowych będą rozliczane oddzielnie. Dodatkowo gigant z Redmont ma zapewnić Yahoo! w półtora roku określony zysk za jeden wynik wyszukiwania. Yahoo! planuje dzięki podpisanej umowie osiągnąć zysk rzędu 500 mln dolarów, a roczne oszczędności z tego tytułu to 200 mln dolarów.

Obie firmy w oficjalnym oświadczeniu sugerują, że ich współpraca na rynku reklamy internetowej przyczyni się do wzrostu konkurencyjności i osłabieniu Google, który obecnie posiada ponad 70-procentowy udział w rynku wyszukiwarek.

http://wyborcza.pl/1,75248,6870763,Microsoft_i_Yahoo____koniec_sagi__umowa_zawarta_.html

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry