Microsoft najlepszym pracodawcą

Microsoft zajął pierwsze miejsce w drugiej edycji Badania Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2006, zdobywając po raz drugi z rzędu tytuł Najlepszego Pracodawcy. Równocześnie, również po raz drugi, firma została wyróżniona tytułem Pracodawcy Marzeń w Ogólnopolskim Rankingu Pracodawców KOMPAS.

Zwycięzca badania Najlepszy Pracodawca w Polsce 2006, przeprowadzonego przez firmę doradztwa strategicznego Hewitt Associates, został wyłoniony w oparciu o rozbudowany audyt zaangażowania pracowników, stosowanych w firmie systemów i praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz kwestionariusz wypełniany przez najwyższą kadrę menedżerską. W Ogólnopolskim Rankingu Pracodawców KOMPAS swoje opinie na temat firm wyrażali przyszli pracownicy, aktualnie studenci najlepszych polskich uczelni ekonomicznych.

W Badaniu Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2006 wzięło udział 67 firm zatrudniających 41 314 pracowników. Ankiety wypełniło 15 029 osób. Pracownicy oceniali swoich pracodawców w 19 obszarach (m.in. polityka i praktyki organizacji, wynagrodzenie, relacje wewnątrz firmy, możliwości rozwoju, zadania i obowiązki, równowaga między życiem osobistym a pracą). Średni poziom zaangażowania pracowników w Polsce wynosi 48%. Wśród firm należących do czołówki rankingu wynik ten wynosi 73%, a w polskim oddziale Microsoft aż 84%.

Ogólnopolski Ranking Pracodawców KOMPAS, prowadzony przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu Szkoły Głównej Handlowej ma na celu zbadanie opinii studentów na temat ich przyszłych pracodawców. Zadaniem badania jest jednocześnie pomoc w planowaniu kierunku ich przyszłej kariery zawodowej. W tegorocznej edycji badania wzięło udział 3082 studentów z 13 najlepszych polskich uczelni ekonomicznych, którzy wybierali najlepszych pracodawców w pięciu branżach: Finanse, FMCG, High-Tech, Konsulting i Przemysł. Microsoft, oprócz tytułu Pracodawca Marzeń 2007 w branży High-Tech, zdobył również dwa wyróżnienia w kategoriach „Kariera i rozwój” oraz „Obecność na uczelni”.

„Jesteśmy ogromnie dumni z otrzymanych dowodów uznania, tym bardziej, że tytuł Najlepszego Pracodawcy zdobyliśmy po raz drugi z rzędu, a wśród zwycięzców i wyróżnionych rankingu KOMPAS znaleźliśmy się już po raz trzeci. Co ważne, respondentami obu badań są dwie bardzo ważne dla nas, ale jednak różne grupy ludzi – nasi obecni pracownicy oraz potencjalni pracownicy – czyli studenci. Ich zgodne oceny są dla nas powodem do wielkiej satysfakcji. Ludzie są najcenniejszym z zasobów każdej firmy. My o tym nie zapominamy i dlatego będziemy konsekwentnie rozwijać się jako pracodawca, żeby przyciągać i zatrzymywać w naszym zespole najlepszych pracowników” – powiedziała Beata Wróblewska-Mazurkiewicz, Dyrektor Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi
w polskim oddziale Microsoft.

Badanie Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2006 zostało przeprowadzone w naszym kraju po raz drugi, jest jednak powszechnie znane w Europie i na całym świecie. Udział w badaniu mogą wziąć firmy działające na polskim rynku co najmniej dwa lata i zatrudniające nie mniej niż pięćdziesięciu pracowników. W pierwszej trójce, oprócz Microsoft, znalazły się firmy: SGL Karbon (pierwsze miejsce ex aequo z Microsoft), Hilti oraz Starcom. Badanie Najlepsi Pracodawcy wyróżnia unikatowa metodologia, która bazuje na obiektywnym audycie stosowanych w organizacji systemów, programów i praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, analizie zaangażowania pracowników oraz ocenie roli funkcji personalnej z perspektywy najwyższej kadry menedżerskiej.

Przeprowadzone edycje badania w Europie, Stanach Zjednoczonych i krajach azjatyckich udowodniły, że istnieje silny związek pomiędzy wynikami finansowymi firm a poziomem zaangażowania ich pracowników. Najlepsi Pracodawcy dzięki tworzeniu przyjaznego środowiska pracy i efektywnemu zarządzaniu zasobami ludzkimi osiągają lepsze wyniki finansowe. Badanie dostarcza informacji na temat sposobów zdobywania przewagi konkurencyjnej poprzez inwestycje w ludzi. To również analiza praktyk zarządzania Kapitałem Ludzkim w wiodących organizacjach w regionie.

Ogólnopolski Ranking Pracodawców KOMPAS został przeprowadzony w Polsce po raz trzeci. Projekt prowadzony jest we współpracy z instytutem badania rynku i opinii publicznej MillwardBrown SMG/KRC oraz organizacjami studenckimi z całego kraju. Ideą badania było przybliżenie studentom najatrakcyjniejszych i najbardziej pożądanych pracodawców na polskim rynku pracy.

W badaniu studenci oceniali potencjalnych pracodawców w takich kategoriach jak możliwość rozwoju kariery zawodowej, zdobywania wiedzy, warunki finansowe, a także możliwości samorealizacji. W ankiecie pytano również o pracodawców, u których panują najbardziej przyjazne relacje między ludźmi oraz tych, którzy zapewniają największe możliwości pogodzenia życia zawodowego
i prywatnego. Studenci wskazywali także pracodawców, którzy gwarantują największe bezpieczeństwo zatrudnienia oraz tych, którzy najsilniej akcentują swoją obecność na uczelniach.

www.microsoft.com/poland

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry