Nokaut.pl przyspiesza dzięki nowym serwerom

Pod koniec marca Nokaut.pl przeniósł się do serwerowni firmy Beyond znajdującej się w podziemiach poznańskiego Starego Browaru. Nowe serwery pozwolą porównywarce działać szybciej i będą doskonałą platformą dla wprowadzanych jeszcze w tym roku funkcjonalności.

Do tej pory Nokaut.pl funkcjonował w oparciu o serwery dzierżawione od Home.pl. Jednak mając na uwadze dynamicznie wzrastającą liczbę użytkowników (wg badania „Megapanel PBI/Gemius”  w styczniu 2010 porównywarka miała ich 2,8 miliona) oraz plany rozwojowe, konieczna była inwestycja we własną infrastrukturę.

„Cały czas rozwijamy porównywarkę, a szybkość jej działania jest dla nas jednym z priorytetów. Nasz nowy sprzęt oparty jest o rozwiązania serwerowe firmy HP i sieciowe rozwiązania Cisco, dzięki czemu jesteśmy przygotowani do obsługi stale rosnącego ruchu. Inwestycje w infrastrukturę pozwolą także na wprowadzenie oczekiwanych przez naszych Klientów zmian w postaci importu ofert w czasie rzeczywistym i bieżącej kontroli dostępności prezentowanych produktów”
– zapowiada Tadeusz Magiera, IT Backend Director w Nokaut.pl.

Nokaut.pl przyspiesza dzięki nowym serwerom 1Nowe serwery mają zapewnić porównywarce większą wydajność miedzy innymi dzięki:

  • 3 razy szybszym serwerom WWW opartym na nowej linii procesorów Intel Xeon E55xx,
  • 6 razy szybszym serwerom baz danych wykorzystującym jednocześnie pamięci HDD i SSD,
  • 5 razy szybszym serwerom przetwarzającym XML ze sklepów.

DataCenter Beyond.pl jest jedną z najnowocześniejszych serwerowni w Polsce, oferującą kompleksową obsługę w zakresie utrzymania zasobów informatycznych oraz transmisji danych. Z poznańskiej serwerowni oprócz Nokaut.pl, korzystają również inne czołowe polskie serwisy internetowe takie jak: Allegro.pl, Nasza-Klasa.pl, Money.pl, Komputronik.pl czy Wykop.pl.

Nokaut.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top