Polskapresse i Wirtualna Polska razem

Opublikowano: 28 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Polskapresse, największy w Polsce wydawca gazet regionalnych i Wirtualna Polska, portal o masowym zasięgu ponad 3 milionów użytkowników miesięcznie, zawarły porozumienie o współpracy. Pozwoli ono partnerom na jeszcze lepsze wykorzystanie atutów wynikających z wieloletniego doświadczenia w działalności na rynku mediów elektronicznych i tradycyjnych.

Zgodnie z umową, kontrolowane przez Polskapresse serwisy Gratka.pl i NaszeMiasto.pl zastąpią funkcjonujące dotąd serwisy Wirtualnej Polski: Ogłoszenia i Wirtualne Miasta. Odtąd jedynym serwisem z ogłoszeniami drobnymi, dostępnym w WP, będzie więc Gratka.pl, a jedynym serwisem wiadomości miejskich będzie serwis NaszeMiasto.pl. Portale te wprowadzą na swoje strony stałe emblematy Wirtualnej Polski, a w prowadzonej przez siebie autopromocji będą podkreślać związek z WP.

Umowa przewiduje ponadto, że Wirtualna Polska i Polskapresse będą prowadzić w Internecie wspólną politykę i brokerstwo w zakresie reklam i e-commerce, będą wzajemnie zasilać się zawartością portali oraz ułatwiać sobie wymianę technologiczną.

„Dzięki połączeniu potencjałów obu partnerów stworzymy olbrzymią, największą w kraju, bazę anonsów, dostęp do której zyskają nie tylko użytkownicy WP, ale też korzystający dotychczas z implementowanego do portalu serwisu Gratka.pl.”- mówi o porozumieniu z Polskapresse Marek Borzestowski, prezes Zarządu Wirtualnej Polski S.A. – Połączenie ponad 3-milionowego zasięgu portalu z bazą czytelników największego wydawcy gazet regionalnych Polskapresse umożliwi masowe dotarcie do klientów, w przyszłości nie tylko z ofertą ogłoszeń.”

„Gazety i serwisy internetowe Grupy Polskapresse to nie tylko olbrzymia ilość ogłoszeń czy bieżącej informacji, ale przede wszystkim wielkie bazy danych wszelkich dziedzin, takich jak: usługi, budownictwo, zdrowie, turystyka i wiele innych, a także kontakty biznesowe – podkreśla wiceprezes Polskapresse Mirosław Kowalski – Porozumienie z WP otwiera drogę do jeszcze lepszego wykorzystania tych zasobów z korzyścią dla obu stron.”

Umowa nie tworzy kapitałowych związków między Polskapresse a Wirtualną Polską, ale oznacza początek ścisłej współpracy. Prócz wymienionych korzyści, dzięki porozumieniu WP uzyskuje lepszy dostęp do 13 tytułów prasy regionalnej wydawanych w średnim nakładzie blisko 900 000 egzemplarzy, zaś Polskapresse do 3 milionów użytkowników WP.

http://www.wp.pl

Sylwester KozakPolskapresse i Wirtualna Polska razem

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.