Świąteczny rekord InPost – ponad 11 mln paczek dziennie

Grupa InPost zanotowała rekordowy wolumen w okresie przedświątecznym. W ostatni wtorek firma z powodzeniem obsłużyła ponad 11 milionów przesyłek.

Świąteczny rekord InPost – ponad 11 mln paczek dziennie 1

– Co roku w okresie świątecznym notujemy szczyt paczkowy, ale w tym roku mamy prawdziwy rekord – ponad 11 mlionów paczek obsłużonych jednego dnia przez Grupę InPost! Warto w tym miejscu podkreślić, że liczbę 1 mln obsłużonych przesyłek w ciągu jednego dnia przekroczyliśmy zaledwie w 2019 roku, to najlepiej pokazuje jak szybko rozwijamy się jako Grupa”powiedział Rafał Brzoska, prezes i założyciel InPost.

Sieć maszyn Paczkomat® InPost to obecnie największy w Europie zautomatyzowany system odbioru i doręczania paczek, obejmujący łącznie, blisko 33.000 nowoczesnych urządzeń i prawie 29.000 punktów PUDO w 9 krajach. Strategia ekspansji międzynarodowej i wciąż rosnace inwestycje w rozbudowę sieci InPost pozwoliły na obsłużenie rekordowej liczby paczek w ciągu jednego dnia.

Kluczem do osiągnięcia tego imponującego rezultatu jest też wykorzystanie innowacyjnych produktów AI, m.in. do zwiększeniu przepustowości i efektywności całego procesu logistycznego. Sztuczna inteligencja służy InPost do optymalizacji procesu dostarczania paczek oraz załadunku i trasy frachtów. Przy pomocy AI testowany jest też optymalny łańcuch dostaw, a przede wszystkim dobierane są lokalizacje maszyn Paczkomat®.


Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top