ToSieWytnie.pl – nowa platforma wideo w Internecie

Nieograniczony limit czasowy wgrywanych materiałów, „telewizyjna” rozdzielczość playera, olbrzymi moduł graficzny prezentujący zawartość serwisu, możliwość oglądania plików za pośrednictwem telefonów komórkowych – to tylko niektóre cechy kolejnego projektu wideo uruchomionego przez portal Wirtualna Polska. ToSieWytnie.pl ruszyło pod hasłem „Mistrzu świata, czas pokazać się innym!”.

Serwis ToSieWytnie.pl to platforma agregująca twórców filmowych produkujących i umieszczających swój kontent w Sieci. Projekt w założeniu stanowi syntezę klasycznego serwisu hostingowego oraz telewizji internetowej.
U jego podstaw legło spostrzeżenie, że użytkownicy czują się przytłoczeni nadmiarem kontentu wideo w Internecie i nie maja czasu ani chęci go dokładnie przeglądać. Powiedzmy sobie szczerze, wśród setek filmów krążących w Sieci niewiele zasługuje na uwagę, a większość już oglądaliśmy. Postanowiliśmy więc stworzyć witrynę, która w swoim założeniu prezentować będzie tylko wybrane „perełki” i którą współtworzyć będą najaktywniejsi i najpopularniejsi twórcy filmowi. – mówi Łukasz Skalik, pomysłodawca ToSieWytnie.pl i kierownik obszaru serwisów telewizyjnych.

Platforma ma ich przyciągnąć m.in. interfejsem, nielimitowanym czasem trwania wgrywanych plików, czy „telewizyjną” rozdzielczością emisyjną playera wideo, w rozmiarze 720×404 (aspekt 16:9), przy czym pliki wgrywane w wysokiej jakości HQ w pełnym ekranie będą odtwarzane w rozmiarze 1024×576. Każdą z dodanych produkcji będzie można równolegle śledzić, w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu telefonów komórkowych – pod adresem m.tosiewytnie.pl. Część kontentu trafi również na specjalny kanał w serwisie YouTube, którego Wirtualna Polska jest oficjalnym partnerem na rynku polskim. Trwają też rozmowy dotyczące umieszczania produkcji wybranych autorów w jednej z młodzieżowych stacji operujących w systemach kablowych i satelitarnych.

Użytkownik, aby dołączyć do projektu ToSieWytnie.pl, musi – w pierwszej kolejności – zgłosić chęć członkostwa w „Ekskluzywnym Klubie Filmowym”, wypełniając formularz widniejący na stronie serwisu. Następnie redakcja ocenia „zasoby” twórcy oraz ich wartość (merytoryczną, graficzną, itp.), po czym decyduje o przydzieleniu statusu członkowskiego. Akceptacja oznacza udostępnienie internaucie unikalnego loginu i hasła dostępu do specjalnego kanału, na który będzie wgrywał swoje produkcje. Jednak o tym, co i w jakiej kolejności zostanie wyemitowane na stronie głównej platformy, zadecyduje zespół serwisu. “Zatem, nie każdy może automatycznie dodać filmy do platformy ToSieWytnie.pl, ale każdy może zgłosić chęć ich dodania. W ten sposób chcemy stworzyć sieciową „elitę” filmowców-amatorów, faktycznie produkujących lub pozyskujących kontent i tym samym wyeliminować produkcje umieszczane nielegalnie. – wyjaśnia Szymon Kubiak, współtwórca i koordynator witryny.

Wśród grup, które już potwierdziły członkostwo w projekcie znalazły się m.in.: kultowy Z.F.Skurcz (w przeszłości produkujący teledyski Kazika Staszewskiego), ekscentryczny Gracjan Roztocki, czy tworzący animacje Tomasz Cechowski. Będą też kanały „specjalne”, jak dedykowany środowisku graczy komputerowych „pro_gamer” (tosiewytnie.pl/pro_gamer/) agregujący najciekawsze pojedynki klanów komputerowych i filmy związane z e-sportem.

Oprócz filmów nadesłanych przez twórców, ToSieWytnie.pl zasilone zostanie również programami przygotowanymi przez zespół realizacyjny Wirtualnej Polski, w tym najpopularniejszą serią WP.tv „Upd@te – sieciowy donosiciel” (kanał: tosiewytnie.pl/update/), czyli pierwszym programem w Polsce tworzonym przez internautów. Na platformie znajdzie się także, realizowany w całości w tramwaju, cykl „Kontrola” (kanał: tosiewytnie.pl/kanar/), powstający we współpracy z warszawskim ZTM. Nie zabraknie też nagrywanych w konwencji humorystycznej programów braci Kwas. Kostek poprowadzi „Uliczny Kombajn” (kanał: tosiewytnie.pl/ulicznykombajn/), w którym na irracjonalne i dziwne pytania odpowiadać będą przypadkowi przechodnie oraz serię „Makulatura” (tosiewytnie.pl/makulatura/). Drugi z rodzeństwa – Stanek – w ramach formatu „Ślepa Kliszka” (tosiewytnie.pl/slepakliszka/) wytykać będzie błędy filmowe w najpopularniejszych produkcjach światowej kinematografii. Natomiast w cyklicznym „Deja Vu” pokaże, jak po latach zmieniły się miejsca, w których grane były najpopularniejsze sceny polskich filmów (kanał: tosiewytnie.pl/dejavu/).

Każdy kanał na platformie będzie miał swój unikalny adres WWW oraz indywidualny branding. Widz zyska zaś możliwość jego subskrypcji, by być informowanym na bieżąco o pojawieniu się kolejnych produkcji twórcy. Dodatkowo, player wideo będzie można osadzać na zewnętrznych stronach – poprzez umieszczanie kodu, dostępnego przy każdym pliku wideo wyświetlanym w serwisie.

W pierwszej fazie funkcjonowania serwisu ToSieWytnie.pl jego monetyzacja zostaje oparta na reklamach prezentowanych wyłącznie przy produkcjach autorskich WP.tv. W kolejnej, wprowadzony zostanie model dzielenia się przychodami z emisji filmów notujących największą oglądalność. W planach jest ponadto autorski festiwal kina offowego, oparty o zasoby zagregowane wokół platformy. Wraz z rozwojem i popularyzacją projektu ograniczana będzie rola redakcji, tak, by internauci – w zbiorowym głosowaniu – decydowali o tym, co ma się znaleźć w serwisie i w jakiej kolejności być wyświetlane.

ToSieWytnie.pl jest trzecim zrealizowanym na przestrzeni ostatnich dwóch lat projektem, po telewizji internetowej WP.tv oraz serwisie hostingowym studio.wp.pl, opartym na idei użycia kontentu wideo jako głównego środka przekazu informacji w serwisie. W planach mamy uruchomienie kolejnych serwisów tego typu, a tym samym umacnianie pozycji lidera polskiego rynku w dziedzinie produkcji, emisji oraz implementacji wideo on-line. – mówi Stanisław Ulicki, Dyrektor Pionu Programowego Wirtualnej Polski.

http://tosiewytnie.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry