W Ameryce Północnej Yahoo i Bing w pełni razem

Rok po podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Yahoo a wyszukiwarką Microsoftu zakończył się pierwszy etap wdrażania jej postanowień: w Ameryce Północnej sfinalizowano przeniesienie do Yahoo technologii Bing.

Zgodnie z ustaleniami zawartej w lipcu 2009 umowy, wyszukiwarka korporacji z Redmond zasilić ma Yahoo, które zajęło się między innymi pośrednictwem w sprzedaży reklam w serwisach obu firm.

W Ameryce Północnej Yahoo i Bing w pełni razem 1Wyszukiwanie stron internetowych, obrazów i wideo zarówno w na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych oparte jest w USA i Kanadzie całkowicie na platformie Microsoftu. Kolejne rynki pojawią się wkrótcenapisał Shashi Seth, starszy wiceprezes Yahoo ds. wyszukiwarek.

O ile opisywana zmiana może z polskiej perspektywy sprawiać wrażenie czysto technologicznej (ze względu choćby na niewielką popularność wyszukiwarki Yahoo nad Wisłą) to w USA oznacza nowe rozdanie na rynku. Według najnowszych danych firmy comScore Google ma w Stanach Zjednoczonych 65,8 proc. udziałów, Yahoo – 17,1 proc., a Microsoft – 11 proc. Oznacza to, że połączenie dwóch ostatnich tworzy realną konkurencję dla Google – z ponad 28 proc. udziałem w rynku wyszukiwarek.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry