W Ameryce Północnej Yahoo i Bing w pełni razem

Opublikowano: 25 sierpnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Rok po podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy Yahoo a wyszukiwarką Microsoftu zakończył się pierwszy etap wdrażania jej postanowień: w Ameryce Północnej sfinalizowano przeniesienie do Yahoo technologii Bing.

Zgodnie z ustaleniami zawartej w lipcu 2009 umowy, wyszukiwarka korporacji z Redmond zasilić ma Yahoo, które zajęło się między innymi pośrednictwem w sprzedaży reklam w serwisach obu firm.

W Ameryce Północnej Yahoo i Bing w pełni razem 1Wyszukiwanie stron internetowych, obrazów i wideo zarówno w na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych oparte jest w USA i Kanadzie całkowicie na platformie Microsoftu. Kolejne rynki pojawią się wkrótcenapisał Shashi Seth, starszy wiceprezes Yahoo ds. wyszukiwarek.

O ile opisywana zmiana może z polskiej perspektywy sprawiać wrażenie czysto technologicznej (ze względu choćby na niewielką popularność wyszukiwarki Yahoo nad Wisłą) to w USA oznacza nowe rozdanie na rynku. Według najnowszych danych firmy comScore Google ma w Stanach Zjednoczonych 65,8 proc. udziałów, Yahoo – 17,1 proc., a Microsoft – 11 proc. Oznacza to, że połączenie dwóch ostatnich tworzy realną konkurencję dla Google – z ponad 28 proc. udziałem w rynku wyszukiwarek.

Dawid ZarazińskiW Ameryce Północnej Yahoo i Bing w pełni razem

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.