Masz nielegalną AutoMapę ? Możesz stracić komputer

Firma Lege-Artis-Service będzie ścigać piratów naruszających prawa autorskie AutoMapy®. Pozbawienie sprzętu służącego do prowadzenia bezprawnej działalności oraz grzywna to tylko niektóre konsekwencje grożące zarówno piratom jak i kupującym nielegalne oprogramowanie.

Producenci programu AutoMapa® podpisali umowę z firmą Lege-Artis-Service, która od tej pory będzie się zajmować ochroną praw autorskich najpopularniejszego w Polsce systemu do nawigacji satelitarnej.

Firma jest członkiem Stowarzyszenia Polskiego Rynku Oprogramowania działającego głównie na rzecz ochrony praw twórców, producentów i sprzedawców oprogramowania.

Już w pierwszych tygodniach współpracy odnotowano duży spadek nielegalnych aukcji internetowych dotyczących oprogramowania AutoMapa®. Panuje dość powszechne przekonanie o bezkarności kopiowania i używania nielegalnych wersji programów komputerowych. Wbrew pozorom jednak wiele się w tej dziedzinie zmieniło. Wyrazem tego jest m.in. działalność firmy Lege-Artis-Service.

Lege-Artis-Service ma wieloletnią praktykę w ochronie praw autorskich, patentowych, znaków towarowych oraz w walce z nieuczciwą konkurencją. W ciągu ostatnich lat firma wyspecjalizowała się w masowo ‘piratowanym’ rynku oprogramowania komputerowego. W kwestii dbania o prawa tej branży (m.in. gry, programy operacyjne, użytkowe, edukacyjne) ściga nielegalnie powielane i rozpowszechniane produkty.

‘W ramach namierzania piratów prowadzony jest systematyczny monitoring wszelkiego rodzaju punktów powielania, dystrybuowania i sprzedaży programów komputerowych, jak również serwisów aukcyjnych,

np. Allegro czy eBay. Kontrolowana jest zarazem legalność zainstalowanych programów AutoMapa® służących do prowadzenia działalności gospodarczej.’ – mówi przedstawiciel firmy Lege-Artis-Service.

Ścisła współpraca z prokuraturą, Komendą Główną Policji, podległymi jej Komendami Wojewódzkimi i innymi jednostkami organów ścigania procentuje m.in. wspólnie przeprowadzanymi akcjami kontrolnymi. ‘Efektem jest dokonanie w ciągu ostatniego roku kilkuset udanych kontroli sklepów, hurtowni, giełd, bazarów, targowisk i producentów, a także użytkowników końcowych’ – dodaje pracownik operacyjny Lege-Artis-Service.

http://www.automapa.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry