Wojna AutoMapy z piratami trwa

Opublikowano: 5 października 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Zatrzymanie sprzętu używanego do nielegalnej działalności oraz pociągnięcie do odpowiedzialności finansowej kilkunastu osób handlujących nielegalnymi wersjami systemu do nawigacji satelitarnej AutoMapa® to pierwsze efekty współpracy producentów programu z firmą Lege-Artis-Service.

Działaniami objęto obszar całej Polski, a naruszenia prawa są systematycznie wykrywane i likwidowane przez policję. Dzięki obsłudze firmy Lege-Artis-Service w ciągu ostatnich trzech miesięcy, oprócz konfiskaty mienia i nałożonych grzywny na piratów, udało się zminimalizować ilość nielegalnych wersji AutoMapy® na aukcjach Allegro oraz eBay.

Pomijając typowe zatrzymania handlarzy nielegalnego oprogramowania, np. na bazarach lub giełdach komputerowych, doszło również do wykrycia naruszeń praw autorskich AutoMapy® u oficjalnego sprzedawcy. W ramach prowadzonych postępowań policja zabezpiecza sprzęt komputerowy oraz płyty

z nielegalnym oprogramowaniem.

'Mieliśmy przypadek sprzedawcy oprogramowania, który w sklepie, oprócz oryginalnych wersji AutoMapy®, oferował 'spod lady' niektórym swoim klientom wersję piracką. Konsekwencje posiadania nielegalnej AutoMapy® to nie tylko sankcje karne, konieczność zapłaty odszkodowania i odpowiedzialność cywilna, to także ogromne utrudnienie w funkcjonowaniu sklepu czy firmy sprzedającej oprogramowanie.' – mówi przedstawiciel firmy Lege-Artis-Service, który ze względu na prowadzone działania operacyjne poprosił o nie publikowanie nazwiska.

W czerwcu br. producenci programu AutoMapa® podpisali umowę z firmą Lege-Artis-Service. Firma ma wieloletnią praktykę w ochronie praw autorskich, patentowych, znaków towarowych oraz w walce z nieuczciwą konkurencją w branżach: odzieżowej, paliwowej, farmaceutycznej, kosmetycznej, zabawkarskiej. Lege-Artis-Service jest członkiem Stowarzyszenia Polskiego Rynku Oprogramowania działającego głównie na rzecz ochrony praw twórców, producentów i sprzedawców oprogramowania oraz dostawców telewizji cyfrowej. Firma współpracuje także ze Służbą Celną oraz odpowiednimi wydziałami Straży Granicznej.

http://www.automapa.com

Sylwester KozakWojna AutoMapy z piratami trwa

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.