Zalando dołączy do indeksu DAX

Firma Zalando dołączy do indeksu DAX (Deutsche Aktienindex). Decyzja została ogłoszona 3 września br. przez wydawcę indeksu – STOXX Ltd. (część Qontigo). DAX to wiodący niemiecki indeks giełdowy, obejmujący największe spółki notowane na giełdzie w Niemczech. Zalando, włączone do MDAX w 2015 r., dołączy do niemieckiego benchmarkowego indeksu blue chipów 13 lat po swoim założeniu.

Zalando logo

Jesteśmy dumni z tego, co naszemu zespołowi udało się zbudować w ciągu ostatniej dekady. Rozwinęliśmy startup sprzedający japonki z piwnicy w ogólnoeuropejską platformę modową obsługującą ponad 45 mln klientów. A przed nami jeszcze większe możliwości – powiedział współzałożyciel i co-CEO Zalando, Robert Gentz.

Nasz sukces jest głęboko zakorzeniony w kulturze – opartej na zaufaniu, przejrzystości i przedsiębiorczości. Silna koncentracja na kliencie i bliskie partnerstwa, to kluczowe składniki naszego sukcesu. Nieustannie testujemy i skalujemy nowe koncepcje, by uwolnić zbiorczy potencjał branży modowej – dodał współzałożyciel i co-CEO, David Schröder.

Zalando z ambicją potentata

Założona w 2008 r. w Berlinie firma odnotowuje konsekwentny wzrost swojego biznesu – od czasu pierwszej oferty publicznej (IPO) w 2014 r. do 2020 r. wycena wartości organizacji wzrosła czterokrotnie. Dziś Zalando łączy około 45 mln aktywnych klientów z ponad 4500 markami i partnerami.

Firma utrzyma dalszą koncentrację na osiąganiu wzrostu, dążąc do zwiększenia GMV (Gross Merchandise Volume) do ponad 30 miliardów euro do 2025 r. Ponadto firma ma ambicję, by w perspektywie długoterminowej obsługiwać ponad 10% wartego 450 mld euro europejskiego rynku mody. By to osiągnąć, Zalando będzie konsekwentnie inwestować w customer experience, oferowane w ramach platformy usługi  i infrastrukturę.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry