Zmiana w strukturze Gemius

Fundusz inwestycyjny Trigon, właściciel firmy badawczej Gemius SA dokonał zmian w strukturze organizacyjnej spółki. Wydzielone zostały trzy niezależne od Gemius SA podmioty – AdOcean, Interaktywny Instytut Badań Rynkowych oraz CoreTech.

W wyniku reorganizacji wydzielono trzy niezależne od Gemius SA spółki – AdOcean, Interaktywny Instytut Badań Rynkowych oraz CoreTech. W strukturze właścicielskiej spółki umieszczone są równolegle względem siebie i wszystkie należą do funduszu Trigon. Reorganizacja struktury miała być jednym z celów zapowiadanych przez fundusz w momencie nabycia przez niego 100 proc. akcji Gemius w styczniu 2008 roku.

AdOcean to firma informatyczna, świadcząca usługi w zakresie zaawansowanych systemów adserwerowych. Jej autorska technologia oraz wykorzystywane narzędzia analityczne umożliwiają efektywne zarządzanie i emisję reklam w internecie.

Interaktywny Instytut Badań Rynkowych specjalizuje się w ilościowych i jakościowych badaniach marketingowych realizowanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii internetowych. W ofercie znajdują się między innymi badania kondycji marki, testy reklam i trackingi kampanii reklamowych oraz wiele innych rodzajów badań dostarczających pogłębionej wiedzy o konsumentach.

Spółka CoreTech odpowiedzialna jest za rozwój projektów technologicznych, takich jak MFS, BigTable i innych.

Z kolei po stronie Gemius SA leży realizacja badań internetu – firma oferuje profesjonalne rozwiązania badawcze, usługi analityczne i doradcze, od badań typu site-centric i user-centric, po narzędzia do badania zachowania internautów na witrynach, ich profilu społeczno-demograficznego, jakości dostępu do serwisów WWW czy też skuteczności prowadzonych w internecie kampanii reklamowych.

„Proces wydzielania linii biznesowych podyktowany był przede wszystkim koniecznością uporządkowania struktury Grupy Gemius – stąd decyzja o oddzieleniu działalności o różnym charakterze. Zmiany te mają charakter organizacyjny i nie wpłyną na sposób naszej współpracy z Klientami” – zapewnia Artur Zawadzki, Prezes Zarządu Gemius.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry