Marketerzy wolą Facebook od NK

Prawie 95% brand managerów największych marek w Polsce uważa Facebook za środowisko sprzyjające prowadzeniu działań marketingowych – wskazują wstępne wyniki zakończonego właśnie badania Social Media Brand Index 2010. Popularna NK.pl (wcześniej Nasza-klasa.pl) zdobyła zaledwie 20% wskazań osób odpowiedzialnych za marketing.

Uczestnikami zakończonego właśnie badania były osoby odpowiedzialne za planowanie komunikacji marketingowej największych marek w Polsce. Jedno z pytań na które odpowiadali dotyczyło serwisów społecznościowych, które ich zdaniem najlepiej nadają się do prowadzenia działań marketingowych. Prawie wszyscy (94% wskazań) wśród najlepszych wskazywali Facebook. Dalej uplasowały się kolejno YouTube (67%) i NK (Nasza-klasa) z 20% wskazań. W pierwszej piątce znalazły się też Twitter (13%) oraz Epuls (10%).

Marketerzy wolą Facebook od NK 1
„Facebook udostępnia zupełnie bezpłatnie duże możliwości prowadzenia złożonych działań marketingowych i bardzo łatwe tworzenie aplikacji o charakterze marketingowym” – komentuje Norbert Kilen, dyrektor strategiczny Think Kong, koordynator badania – „Poza tym popularność Facebooka bardzo szybko rośnie, a przekonanie o jego użyteczności jest dodatkowo wzmacniane przez setki case’ów z całego świata.”

Zakończone badanie Social Media Brand Index 2010 (www.socialmediabrand.pl) to projekt agencji marketingu interaktywnego Think Kong realizowany m.in. we współpracy z IAB Polska.  Pełny raport z badania będzie dostępny w drugiej połowie listopada. Opracowanie będzie przedstawiało dokładną analizę aktywności komunikacyjnych największych marek w Polsce w mediach społecznościowych, będzie prezentować skalę oraz sposoby wykorzystywania tego rodzaju działań w marketingu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry