Zgoda UOKiK na joint venture Axel Springer Polska i INFOR PL

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na realizację wspólnego przedsięwzięcia biznesowego Axel Springer Polska i INFOR PL. Zgodnie z wcześniejszymi planami Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój tytuł – DZIENNIK Polska Europa Świat oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

Decyzja UOKiK pozwala na podjęcie przez obydwu partnerów kolejnych kroków na drodze do stworzenia nowej gazety, łączącej najlepsze treści Gazety Prawnej i DZIENNIKA. Począwszy od 17 sierpnia 2009, Axel Springer Polska przenosi do Infor Biznes prawa do wydawania tytułu, a pracownicy związani z DZIENNIKIEM i Dziennikiem.pl stają się pracownikami Infor Biznes.

Michał Kobosko, redaktor naczelny DZIENNIKA, obejmuje równolegle funkcję redaktora naczelnego Gazety Prawnej, a Dominik Tzimas funkcję wice prezesa zarządu Infor Biznes.

Obsługą sprzedaży powierzchni reklamowej w Dzienniku i Dzienniku.pl zajmować się będzie Biuro Reklamy Infor Biznes. Axel Springer Polska podtrzymuje strategiczną współpracę z Infor Biznes w zakresie sprzedaży reklamy m.in. reklamy regionalnej oraz przy pakietach zasięgowych Press Power i Local Press Power, które oferowane będą wyłącznie przez biuro reklamy prasy codziennej Axel Springer Polska.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top